Kalendarz imprez na rok 2016
Opis01.01Noworoczne Spotkanie Rowerowe

Prowadzący: Jarek Rezmer „Bystry”

Zbiórka chętnych na wycieczkę odbędzie się 1 stycznia o godzinie 1200 na Rynku w Cieszynie. Trasa liczy około 15 km.

Opis22.01Zebranie sprawozdawcze
rozstrzygnięcie konkursów sezonu 2015

Zebranie sprawozdawcze odbędzie się w sali SM Cieszynianka przy ul. Zofii Kosak Szatkowskiej 6 (na Banotówce) i rozpocznie się o godz. 1630. Na zebraniu klubowicze otrzymają kalendarze - sklerotniki z zestawieniem wszystkich propozycji imprez.

Kto jeszcze nie zdążył proszę o uzupełnienie zapisów w konkursie na najaktywniejszego klubowicza oraz złożenie książeczek KOT do weryfikacji do A. Nowaka.

06.02Bal Beskidzioków

Impreza, tak jak i jej poprzednie odsłony, odbędzie się na Brandysie.

12.03Prelekcja: "Szlakiem trzech kultur"

Informujemy, że w muzeum M. Skalickiej dnia 12.03.2016 (sobota) odbędzie się prelekcja państwa Siekierków pod tytułem "Szlakiem trzech kultur". Jak się dowiedziałem rzecz będzie o wielokulturowości religijnej - kościoły, cerkwie, synagogi i meczety m.in. Podlasia. Dla tych którzy się wybierają na zlot p.t.kol. do Supraśla rzecz (prawie) obowiązkowa aby złapać ten ciekawy wątek, który tam występuje. Wstęp wolny i warto skorzystać.

Opis19.03Rowerowy objazd granicami miasta Cieszyna po obu stronach Olzy

Spotykamy się na rynku a w trasę ruszamy o 900. Objedziemy miasto po obu stronach Olzy starając się jechać jak najbliżej granicy administracyjnej. Jesteśmy pewni, że większość z nas nie ma pojęcia jak one przebiegają i to należy zmienić.

Uwaga! wycieczka odbędzie się pod warunkiem, że nie zaskoczy nas zima i na pewno nie pojedziemy wyłącznie asfaltem.

Opis09.04Memoriał kolarski im. Mariana Palowskiego

Prowadzący: Józek Štirba, Gociek

Zbiórka: przed remizą strażacką w Alei Masaryka w Czeskim Cieszynie. Zagajenie i ewidencja uczestników od godz. 830.

Start o godz. 900.

W programie wyjazd w stronę Cmentarza i akt wspomnieniowy.

Trasa: Czeski Cieszyn, Ropica, Trzyniec Końska, Niebory, Oldrzychowice, Tyra (restauracja Kotala). Trasa stosunkowo łatwa. Długość trasy to około 35 km. Przewidywane zakończenie o godz. 1300. Powrót indywidualny.

Opis16.04Zlot Oddziałów PTTK woj. śląskiego w Chorzowie

Informacje ogólne

Zlot Oddziałów PTTK województwa Śląskiego odbędzie się 16.04. w Chorzowie. Organizatorem jest oddział PTTK w Chorzowie i przewiduje oprócz pieszych dwie trasy rowerowe:

 • trasa 1R: 3 godz, 13 km, zbiórka na pl. Hutników o godz. 930. Na trasie zwiedzanie schronu bojowego i zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Żabie doły.
 • trasa 2R: 4 godz, 40 km, zbiórka przy szybie prezydent na ul. Kościuszki o godz. 900. Tras wiedzie kolejno przez: Chorzów, Batory, zespół krajobrazowy Uroczysko, Buczynę, Świętochłowice - tu zaplanowane zwiedzanie kopalni Polska.

Wpisowe wynosi 25 zł dla członków PTTK w tym wejścia do obiektów, odznaka metalowa, obsługa przewodnicka, ciepły posiłek, pieczęć i występ bractwa rycerskiego.

Zgłoszenia i opłatę Zbyszek Pawlik wyśle zbiorczo a później rozliczymy się z członkami Ondraszka. Proszę o przesłanie deklaracji udziału na mojego maila (darekpwl@poczta.onet.pl) do dnia 27.02.2016. W mailu należy podać numer legitymacji PTTK i nr preferowanej trasy. Dojazd do Chorzowa oczywiście własny.

Status

Do dnia 19.03.2016 zapisało się 13 osób i za całą grupę wpisowe jest już uregulowane. Tym razem tworzymy grupę pieszą na trasie 1: Ośka, Bystry, Rozstrzapek, Niezłomny, Afi; oraz rowerową na trasie 1R: Paparazzi, Wędrowniczek, W. Owczarzy, Szykowno, Gwarek, Rechtór, Ł. Wilczek; oraz 1R: W. Nowak. Udziałw trasach potwierdzono.

Opis17.04„Skryba” zaprasza na Otwarcie Jubileuszowego Sezonu

Prowadzący: Andrzej Nowak

Spotkanie na cieszyńskim rynku o godz. 1000, prowadzi Skryba. Miejsce docelowe to kolejna baza PZW. Obowiązuje wpisowe.

Zbiórka i zapisy godz. 930 – 955 zapisy, mała wpłata 8,00 zł.

Start godz. 1000.

Trasa: przejazd częściowo ścieżkami rowerowymi oraz drogami utwardzonymi (Cieszyn, Dębowiec, Bąków). Długość trasy to ok. 30 km.. Trasa łatwa - maksymalna różnica wysokości to ok. 130 m, niesłychanie urokliwa, gwarantuje dużo przyjemności i satysfakcji z jej przejechania. Przerwa w Dębowcu. Meta na łowisku w Bąkowie.

W ramach wpisowego:

 • kiełbasa z rożna „na metry” lub smażony karp, sum, tołpyga, pstrąg,
 • herbata lub kawa,
 • konkursy z nagrodami,
 • pieczątka do zdobywania statuetki na jubileusz i KOT,
 • karty do IRR „Ziemia Cieszyńska”.

Na mecie będzie czynny bufet.

Zakończenie wycieczki o godz. 1600, powrót indywidualny.

Postanowienia końcowe i regulamin

 1. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wyrządzone szkody przez uczestników osobom trzecim i odwrotnie podczas trwania wycieczki.
 2. Udział w wycieczce odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników.
 3. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pod warunkiem opłacenia składek na 2016 rok.
 4. Niepełnoletni do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce pod opieką osób dorosłych.
 5. Zalecamy podczas jazdy używanie kasków ochronnych i kamizelek ostrzegawczych.
 6. Wycieczka jest imprezą non-profit, jest organizowana na zasadach samoorganizacji siłami wolontariatu.
 7. Obowiązki uczestników wycieczki:
  • posiadanie sprawnego technicznie roweru,
  • przestrzeganie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym,
  • przestrzeganie poleceń organizatora oraz zapoznania się z regulaminem wycieczki i w tym celu własnoręcznego podpisu na liście uczestników.
Opis24.04Dzień „Gwarka”

Prowadzący: Kazimierz Szewczyk

Zbióka na rynku o godz. 930, wyjazd wzdłuż Olzy w kierunku Karwina, Piersna, Zebrzydowice, Cieszyn. W Piersnej przewidziano zwiedzanie pałacu - obecnie restauracji. Należy wziąć korony czeskie aby z niej skorzystać.

Opis01.05Podbeskidzkie wędrówki rowerowe

Prowadzący: M. Machačova, Cz.Byrtus

Zbiórka uczestników odbędzie się w Ropicy przy kościele katolickim. Zbiórka rozpocznie się o godz. 740. Wyjazd na trasę planowany jest na godzinę 800. Przewidziana trasa wiedzie w kierunku Dobratnic, jest łatwa i liczy do 20 km. Powrót z wycieczki indywidualny.

Informacyjne numery komórkowe: 723-293-299, 732-762-668.

Myśl przewodnia: nostalgiczno-komiczne wspomnienia „1-majowe”

Uwaga: Dla chętnych start i przejazd zbiorowy z rynku w Cieszynie o godz. 700 rano!

Zapraszają Monika M. i Czesław B.

03.05Rowerowa wędrówka ze Ślimokami

Zbiórka: w Czeskim Cieszynie, w holu dworca kolejowego, dnia 3 maja 2016, o godzinie 645.

Trasa: Fulnek, Stary Jiczyn, Hukvaldy, w miarę możliwości połączona ze zwiedzaniem zamków. Długość trasy to około 100 km.

Kontakt: Marek, tel 502-559-976, lub 661-922-167

Uwagi ogólne:

 • Kask obowiązkowy
 • Przewyższenia około 2000 m
Opis08.05Dzień „Wędrowniczka”

Prowadzący: Leszek Szurman

Zbiórka na cieszyńskim rynku, o godz. 830 wyjazd na trasę do Simoradza. W programie zwiedzanie kościoła św. Jakuba oraz pożegnanie Wędrowniczka, który wybiera się na kolejną super-gigant rowerową wyprawę w Polskę.

14.05Rajd rowerowy “Poznajemy okolice jeziora Goczałkowickiego” - Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2016 w PTTK

Chętnych do udziału proszę o kontakt e-mailowy na darekpwl@poczta.onet.pl do 9.05.2016 włącznie aby wysłać zbiorowe zgłoszenie.

Trasy rajdu:

 • Trasa I:
  • Start o 1100
  • Trasa: Hotel PTTK Pszczyna, Goczałkowice, Zabrzeg, Chybie, Frelichów, Strumień, Studzionka, Wisła Wielka Ośrodek Żeglarski – Meta Rajdu.
  • Długość trasy ok. 40 km.
 • Trasa II:
  • Start: 1200
  • Trasa: Hotel PTTK Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Zabrzeg, Goczałkowice, Łąka, Wisła Wielka Ośrodek Żeglarski – Meta Rajdu.
  • Długość trasy ok. 30 km.
 • Trasa III:
  • Start: 1130
  • Trasa: Hotel PTTK Pszczyna, Łąka, Poręba, Radostowice, Kobielice, Kryry, Mizerów, Wisła Wielka Ośrodek Żeglarski – Meta Rajdu.
  • Długość trasy ok. 35 km.

Do podanych tras należy doliczyć drogę powrotną. Rozpoczęcie rajdu: Spotkanie z przewodnikami na pół godziny wcześniej przed wyruszeniem na trasę w Hotelu PTTK. Zakończenie rajdu: godz. 1500 Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany trasy przejazdu.

Rajd nie ma charakteru komercyjnego i odbywa się na zasadzie samoorganizacji osób w niej uczestniczących, którą koordynuje Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Uczestnik oświadcza, iż posiada dobry stan zdrowia , że zapoznał się z programem i regulaminem rajdu oraz zgadza się na publikację swojego wizerunku w materiałach związanych z imprezą. Udział w rajdzie biorą wyłącznie osoby pełnoletnie. Niepełnoletni uczestnicy biorą udział tylko pod opieką osoby dorosłej .

Wpłata darowizny zgodnie z regulaminem rajdu:

 • Ulgowa: 5 zł,
 • Normalna: 10 zł

Regulamin

 1. Organizator:
  Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej
 2. Współorganizatorzy:
  • Starostwo Powiatowe w Pszczynie,
  • Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie,
  • Klub Turystyki Kolarskiej “Koło”,
  • Jacht Klub PTTK Pszczyna,
 3. Termin: sobota - 14.05.2016
 4. Trasy rajdu: wg załącznika
 5. Zgłoszenie:
  1. w rajdzie biorą udział drużyny składające się z 10 osób i opiekuna lub Koło PTTK ze swoim opiekunem oraz zgłoszone grupy z klubów rowerowych.
  2. uczestnicy biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność materialną i prawną.
  3. udział w rajdzie biorą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w zorganizowanych grupach oraz kluby rowerowe PTTK.
  4. w rajdzie mogą wziąć również udział osoby dorosłe zorganizowane w grupach na warunkach określonych w niniejszym regulaminie. Osoby indywidualne nie posiadające własnej grupy, a wyrażające chęć wzięcia udziału w rajdzie mogą być dołączone przez organizatora do innej niepełnej grupy na warunkach jak dla innych uczestników rajdu (wypełnienie i podpisanie zgłoszenia).
  5. drużyny zgłaszają swój udział w rajdzie przez wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia w dwóch egzemplarzach i dostarczenie jej na adres: Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej, 43-200 Pszczyna, ul. Rynek 15. Ostateczny termin zgłoszeń upływa z dniem 11.05.2016 (środa).
  6. równocześnie z dostarczeniem karty zgłoszenia należy wpłacić darowiznę: członkowie PTTK z ważną legitymacją PTTK – 5 zł/os. a osoby niezrzeszone w PTTK – 10 zł/os. Pieniądze należy wpłacić w kasie lub na konto oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej 11 8448 0004 0020 2459 2001 0001 w tytule wpisując „darowizna” oraz podając nazwę drużyny/szkoły lub klubu.
  7. potwierdzoną przez organizatora kartę zgłoszenia przechowuje opiekun grupy, okazując ją na starcie rajdu.
  8. organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia po wyznaczonym terminie oraz po uzyskaniu pełnej ilości zgłoszeń. Ogólna ilość uczestników jest ograniczona.
  9. w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń na jednej trasie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia drużyny na inną trasę.
  10. uczestnicy rajdu mają obowiązek ubezpieczenia się we własnym zakresie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Członkowie PTTK ubezpieczeni są z racji posiadania ważnej legitymacji członkowskiej a pozostałe osoby niezrzeszone powinny ubezpieczyć się na czas trwania imprezy.
  11. w przypadku rezygnacji grupy z udziału w rajdzie, należy ten fakt zgłosić w Biurze Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie, ul. Rynek 15, niezwłocznie po podjęciu takiej decyzji. Darowizna nie będzie zwracana.
 6. Sprzęt i ekwipunek:
  1. uczestnicy biorą udział w rajdzie rowerowym na sprzęcie oraz wyposażeniu własnym.
  2. każda grupa zobowiązana jest posiadać podręczną apteczkę pierwszej pomocy.
  3. każdy uczestnik powinien posiadać stosowną do turystyki rowerowej odzież.
  4. organizator nie zapewnia serwisu rowerowego.
 7. Organizator zapewnia:
  1. przewodnicką opiekę na trasie rajdu – do ośrodka w Wiśle Wielkiej.
  2. ciepły posiłek na mecie rajdu.
  3. dyplom udziału dla drużyny
  4. możliwość zdobycia i potwierdzenia punktów do Kolarskiej Odznaki Turystycznej (możliwość nabycia książeczki KOT w cenie 3,50 zł).
  5. udział w otwarciu sezonu żeglarskiego Jacht Klubu PTTK Pszczyna.
 8. Obowiązki uczestnika:
  1. placówka zgłaszająca drużynę odpowiada za właściwy dobór uczestników.
  2. uczestnik rajdu winien kulturalnie zachowywać się na trasie, nie niszczyć przyrody oraz nie zaśmiecać terenu.
  3. przestrzegać zasad bhp i p-poż.
  4. przestrzegać zasad ruchu drogowego.
  5. stosować się do zaleceń obsługi PTTK prowadzącej grupy na danej trasie.
 9. Za ewentualne wypadki oraz szkody spowodowane przez uczestników rajdu organizator nie bierze odpowiedzialności. Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania zasad niniejszego regulaminu oraz zaleceń i wskazówek organizatora rajdu.
 10. Przebieg rajdu:
  1. drużyny zgłaszają się w dniu 14.05.2016 w wyznaczonym miejscu startu – hotel PTTK. ul. Bogedaina 16 w Pszczynie.
  2. każda zgłoszona drużyna musi posiadać pełnoletniego opiekuna w przeciwnym razie nie zostanie dopuszczona do udziału w rajdzie.
  3. drużyny wyruszają na trasę rajdu po wcześniejszym odprawieniu przez organizatora. d/drużyny biorą udział w rajdzie zespołowo.
  4. osoby indywidualne lub grupy zgłaszające się w dniu startu powinny przybyć na start na 30 minut przed planowanym wyruszeniem na trasy, do Hotelu PTTK w celu rejestracji.
  5. rajd kończy się w dniu 14.05.2016 w Ośrodku Żeglarskim PTTK w Wiśle Wielkiej ok. godz. 15.00 Prosimy o przybycie na metę najpóźniej o godzinie 14.45.
 11. Postanowienia końcowe:
  1. organizator rajdu zastrzega sobie prawo do odwołania rajdu w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  2. organizator rajdu zapewnia sobie prawo podejmowania decyzji w sprawach związanych z nieprzestrzeganiem przez uczestników rajdu niniejszego regulaminu z wykluczeniem z rajdu włącznie.
  3. dodatkowych informacji w sprawie organizacji rajdu udziela Biuro Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie ul. Rynek 15, tel. 032/210-35-30, 032/449-11-23, www.pttk-pszczyna.slask.pl.
 12. Interpretacja regulaminu zastrzeżona jest dla organizatora to jest Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej.
 13. Komandorem Rajdu jest Kania Regina tel. 607 796 528.
 14. Vice Komandorem Rajdu jest Czerwik Janusz tel. 607 779 541.

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej oraz Zarząd Klubu Turystyki Koło

Opis15.05Zielonoświątkowa jajecznica zaprawiona starociami

Prowadzący: Władek .Zmełty „Kropelka”

Opis21.05
29.05
56 Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK Supraśl

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie zlotu.

Opis04.06Dzień ”Paparazziego”

Prowadzący: Piotr Hamera

Opis11.06Okolice Czeskiego Cieszyna

Prowadzący: Józek Štirba, Gociek

Towarzystwo Rowerowe OLZA zaprasza na wyprawę rowerową w okolice Czeskiego Cieszyna w sobotę 11 czerwca.

Rejestracja od godz. 830 przy remizie strażackiej w Alejach Masaryka.

Odjazd o godz. 900.

Trasa: Czeski Cieszyn, Kocobędz, Stanisłowice, Cierlicko Kościelec, Olbrachcice, Czeski Cieszyn – długość około 30 km.

Informacje: pod numerem telefonu 724 240 742.

Opis12.06XIX Rodzinny Rajd Rowerowy

Opis trasy:

 • Cieszyn, rynek – start godz. 1000
 • ul. Głęboka
 • ul. Zamkowa
 • ul. Frysztacka – do granicy miasta
 • ul. Cieszyńska – Pogwizdów
 • Pogwizdów – przerwa odpoczynkowa (min. 40 minut)
 • ul. Stalmacha – Kaczyce
 • ul. Słoneczna
 • ul. Kolonii
 • ul. Podleśna ok. 300 m, gruntówka i miedza z koleinami samochodów.
 • ul. Zachodnia
 • ul. Graniczna
 • ul. Zaleska - Brzezówka
 • ul. Jagodowa - Brzezówka - meta – Klub Sportowy - Gminny Ośrodek Kultury ok. godz. 1300 - około 15 km

Regulamin

Organizator: Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek”

Współpraca: Urząd Miasta Cieszyna

Patronat honorowy:

 • Burmistrz miasta Cieszyna pan Ryszard Macura
 • Prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie pan Jacek Tyczkowski
 • Wójt Gminy Hażlach pan Grzegorz Sikorski

Cel: propagowanie czynnego wypoczynku na rowerze jako środka integrującego rodzinę, promocja ścieżek rowerowych jako najbezpieczniejszych szlaków dla rowerzystów, poznanie walorów krajoznawczych Cieszyna i okolic, popularyzacja hasła „Rowerzysto - bądź widoczny na drodze”.

Uczestnictwo: prawo startu mają uczestnicy dysponujący sprawnym i wyposażonym zgodnie z przepisami rowerem, zgłaszając udział w poniżej określonych miejscach. Dzieci i młodzież startują wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Start: dnia 12.06.2016r. o godz. 1040 Rynek, Cieszyn sekretariat czynny od godz. 830.

Meta: Brzezówka Klub Sportowy czynna od godz. 1300 do 1600. Na mecie zostaną rozegrane konkursy rekreacyjno-sportowe dla różnych grup wiekowych.

Zgłoszenia:

 • Wcześniejsze zapisy - od 30.05.2016 możliwe w Miejskim Centrum Informacji (podcienia ratusza) oraz w Oddziale PTTK ul. Głęboka 56 w godz. urzędowania,
 • w dniu imprezy od godz. 830 - 930 w miejscu startu (pamiątka rajdowa wyłącznie do wyczerpania zapasów).

Wpisowe:

 • od osoby dorosłej - 12 zł,
 • dzieci do lat 10 tj. urodzone po 12.06.2006r. - 6 zł.

Świadczenia:

 • pamiątka rajdowa (inna dla dzieci),
 • ciepły posiłek oraz herbata na mecie,
 • ubezpieczenie i pomoc medyczna,
 • prawo do udziału w konkursach rekreacyjnych oraz tematycznych.
 • Warunkiem uczestnictwa w konkursach jest przejazd rowerem trasy rajdu.

Nagrody:

 • Puchar dla „Rajdowej rodziny”
 • Nagroda dla „Najmłodszego Kolarza Rajdu jadącego samodzielnie”
 • Niespodzianka dla najmłodszego wiekowo uczestnika rajdu „Rajdowego Juniora”
 • Puchar dla „Rajdowych Seniorów”
 • Puchar dla Najliczniejszej grupy zorganizowanej
 • Upominki dla zwycięzców w konkursach rekreacyjnych oraz tematycznych.

Trasa: Przejazd w jedną stronę ok. 15 km. Trasa prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej asfaltowej oraz żwirowej. Powrót indywidualny. Polisa ubezpieczeniowa obejmuje również powrót do miejsca zamieszkania.

Uwagi organizacyjne:

 • Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz poleceń służb zabezpieczających trasę.
 • Uczestnictwo dzieci jest dozwolone wyłącznie pod opieką osób dorosłych i na ich wyłączną odpowiedzialność.
 • Zgłoszenie udziału w rajdzie jest równoznaczne z zobowiązaniem się do przestrzegania niniejszego regulaminu.
 • Przejazd trasy w tempie turystycznym regulowanym przez służby organizatora prowadzące peleton.
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez osoby trzecie w trakcie trwania imprezy.
 • Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora .

Ubezpieczenie: PZU, dla członków PTTK z opłaconymi składkami organizacyjne ubezpieczenie NW: Axa Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Opis18.06
19.06
XVI Rajd do źródła Olzy, Wierch Czadeczka

Noclegi przewidziane są w Chacie Gościnnej Wierch Czadeczka w cenie 40 zł za nocleg wraz ze śniadaniem. W programie przewidziano wieczorne ognisko ze śpiewami. Jest to oczywiście opcja dodatkowa poza stałym programem wycieczki do źródła. Informacje u B. Toman.

Regulamin

Organizatorzy:

 • Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek”
 • Polskie Towarzystwo Turystyczno-Sportowe „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej (PTTS w RCZ)
 • Patronat honorowy: p. Henryk Gazurek Wójt Gminy Istebna

Cel: propagowanie czynnego wypoczynku na rowerze jako środka integrującego turystów z RP i RCZ, promocja ścieżek rowerowych jako najbezpieczniejszych szlaków dla rowerzystów, poznanie walorów krajoznawczych Śląska Cieszyńskiego, realizacja hasła „turystyka bez granic”.

Uczestnictwo: prawo startu mają uczestnicy dysponujący sprawnym i wyposażonym zgodnie z przepisami rowerem, zgłaszając udział w miejscu startu. Dzieci i młodzież startują wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Start: dnia 18.06.2016r. o godz. 1000 Lasek Miejski Jabłonków (Republika Czeska) sekretariat czynny od godz. 900.

Meta: Pensjonat „Maria” Istebna Zaolzie czynna od godz. 1400 do 1600.

Zgłoszenia: w dniu i miejscu startu.

Wpisowe: 10 zł lub 70 KC od osoby.

Świadczenia:

 • ciepły posiłek oraz herbata na mecie,
 • udział w konkursie krajoznawczym „Czy znasz Ziemię Cieszyńską”,
 • pamiątkowa naklejka,
 • materiały krajoznawcze,
 • możliwość zwiedzenia Galerii państwa Konarzewskich.

Nagrody:

 • Dla wyróżnionych grup wg uznania organizatorów,
 • puchar dla najliczniejszej grupy zorganizowanej ufundowany przez UG Istebna
 • upominki dla zwycięzców w konkursie

Trasa: pilotowany przez Policję przejazd trasą Jabłonków, Piosek, Bukowiec, przekroczenie granicy RCZ-PR, droga leśna pod Gańczorkę. Dojście pieszo do źródła ok. 500m. Powrót do Istebna Zolzie - do mety. Łącznie ok. 25 km. Trasa prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej asfaltowej oraz żwirowej, w końcowym odcinku gruntowej. Powrót indywidualny.

Uwagi organizacyjne:

 • Uczestnicy są zobowiązani przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz poleceń służb zabezpieczających trasę.
 • Ubezpieczenie we własnym zakresie (członkowie PTTK są objęci ubezpieczeniem organizacyjnym).
 • Uczestnictwo dzieci jest dozwolone wyłącznie pod opieką osób dorosłych i na ich wyłączną odpowiedzialność.
 • Zgłoszenie udziału w rajdzie jest równoznaczne z zobowiązaniem do przestrzegania niniejszego regulaminu.
 • Przejazd trasy w tempie turystycznym regulowanym przez organizatora prowadzące peleton.
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez osoby trzecie w trakcie trwania imprezy.
 • Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora .

Życzymy wspaniałych przeżyć na trasie

Organizatorzy

Opis22.06
26.06
IV Zlot Ukraińskiej FSiT Użgorod

W hotelu Szerwud są najtańsze noclegi (10-13 Euro za miejsce w 2-3 osobowym pokoju). Jest to 6 km od bazy zlotu i jest to najbliższy hotel od zlotowej bazy (pozostałe proponowane są droższe i odległe 14 km). Ponadto śniadanie 1,5 Euro, Obiadokolacja 2,5 Euro. Miejsce pod namiot na terytorium bazy zlotu to tylko 4 Euro za zlot. Zamiar udziału trzeba się zgłosić do T. Paholiuka na adres Paholjuk@yandex.ua, a reszta - jak widać - odbywa się na miejscu.

Program IV Zlotu UFSiT Użgorod (Ukraina)

22.06 środa

 • od 900 - przyjmowanie uczestników baza zlotu we wsi Onokiwcy nad jeziorem Orechowskim
 • Od 1500 - wyjazd rowerowy do ruin Niewidzkiego zamku (15 km)
 • Od 1830 - obiadokolacja
 • 2000 - przedstawienie uczestników zlotu

23.06 czwartek

 • Od 800 - sniadanie
 • Od 1000 - pilotowany wyjazd na otwarcie zlotu do Uzgorodu
 • 1100 - uroczyste otwarcie zlotu w uzgorodzie ul. Teatralna
 • 1130 - wystepy artystyczne
 • 1215 - poczęstunek
 • 1315 - piesza wycieczka po mieście
 • 1530 - wyjazd powrotny na baze po proponowanej trasie 45 km
 • 1830 - obiadokolacja
 • 2000 - omówienie programu na dzień następny
 • Od 2030 - konkurs piosenki turystycznej przy ognisku, dyskoteka

24.06 piątek

 • Od 730 - śniadanie
 • Od 900 - wyjazd na trasy w 3 wariantach 60 km, 87 km, 124 km (dwa ostatnie preferowane MTB)
 • 1830 - obiadokolacja
 • 2000 - omówienie programu na dzień następny
 • Od 2030 - program wieczorny

25.06 sobota

 • Od 730 - sniadanie
 • Od 900 - wyjazd na trasy warianty 64 km, 78 km (dla MTB)
 • Od 1700 - konkursy zręcznościowe
 • Od 1830 - obiadokolacja
 • Od 2000 - 2400 - uroczyste zamknięcie zlotu, ognisko, dyskoteka, wydanie nagród

26.06. niedziela

 • Od 800 - śniadanie
 • Do 1200 - opuszczanie bazy zlotu
Opis02.07
03.07
Na rowerze i pod żaglami – jezioro Goczałkowickie cz. IV
„tyska browarnia”

Prowadzący: Zbyszek Pawlik „Rechtór”

Z ostatniej chwili

Jest to już chyba ostatnia wyprawa w te strony. Tym razem celem naszego sobotniego wyjazdu będzie tyski browar. Jest duże zainteresowanie zwiedzaniem wiec już zarezerwowałem wejście dla grupy 20 osób - wówczas bilet grupowy daje cenę od osoby po 12 zł. W ramach tego mamy 2,5 godzinne zwiedzanie browaru z przewodnikiem, który będzie godoł po ślónsku! Dalej w planie przewidziano zwiedzanie ekspozycji muzealnej z filmem 3D i degustację piwa (dla dorosłych). Wejście o godz. 1300, a do browaru dojedziemy na rowerach przez lasy kobiórskie.

Prowadzić będzie nasza znajoma koleżanka - prezes TKK Koło Pszczyna i wicekomandor ubiegłorocznego zlotu centralnego - R. Kania. Wieczorkiem przewiduje się nocne Polaków rozmowy przy grillowaniu i śpiewaniu. Dzień następny (niedziela) to żeglowanie, oczywiście o ile będą obecni fachowcy "od tych sznurków i żagli".

Zapraszam do zapisów - kto pierwszy ten lepszy (dla porządku wprowadzam przedpłatę w wysokości 20 zł).

Tak jak dotychczas było wynajęliśmy cały ośrodek wodniacki w Wiśle Małej nad jeziorem Goczałkowickim. Koszt wynajmu to 500 zł za 18 miejsc noclegowych w pokojach 4-osobowych z pościelą. Oczywiście koszt zostanie podzielony na ilość uczestników. Ośrodek posiada dobrze wyposażoną kuchnię, jednak wyżywienie jest we własnym zakresie uczestników.

W programie:

 • Sobota - rowerowa wyprawa do Tychów ze zwiedzaniem browaru.
 • Niedziela: - żeglowanie po jeziorze lub opcjonalnie wycieczka rowerowa w okolice.

Dojazd do ośrodka własny. Deklaracje udziału z zaliczką 20 zł zbiera Z. Pawlik

09.07
16.07
Zlot UETC Auch-Gaskonia, Francja

Zapisy indywidualne

Opis10.07„Z rowerową wizytą u sąsiadów” - okolice Bielska-Białej

Prowadzący: Włodek Nowak

Zbiórka o godzinie 800 na dworcu kolejowym w Bielsku-Białej (dojazd własny). Wyjazd na trasę o godzinie 830 w kierunku Starej Wsi (zwiedzanie muzeum parafialnego), Wilamowic - szukamy śladów osadników z Holandii). Atrakcje zapewnia prowadzący W. Nowak. Wpisowe wynosi 5 zł.

Opis17.07Odkryjmy Zamarski

Prowadzący: Mietek Buława

Zbiórka odbędzie się o godzinie 830 na cieszyńskim rynku. Wyjazd na trasę rozpocznie się o godzinie 835. Tą jedną z najstarszych wsi w Księstwie Cieszyńskim odkryje dla uczestników jej mieszkaniec Mieczysław Buława. Do Zamarsk i drogą powrotną do Cieszyna przez Marklowice jedziemy wzdłuż granicy administracyjnej miasta, co stanowi dokończenie przerwanej wycieczki z marca bieżącego roku.

23.07Rajd rowerowy "Mama Tata i Ja"

Rozpoczęcie i zakończenie Rajdu odbędzie się w Skateparku przy Jarze na ul. Turystycznej w Jastrzębiu. Wyruszamy punktualnie o godz. 930 i podążamy w kierunku Pielgrzymowic gdzie planujemy półmetek imprezy.

Każdy kto zapisze się i opłaci w terminie do 15 lipca otrzymuje koszulkę Rajdową oraz posiłek (żurek). Tradycyjnie na zakończenie odbędzie się losowanie nagród rzeczowych.

Szczegółowe informacje o imprezie oraz możliwość zapisania się na listę uczestników (do 15 lipca) można znaleźć na stronie organizatora MOSIR Jastrzębie Zdrój

13.08
20.08
Hradec Kralove i okolice

Prowadzący: A i R Piszkiewicz

Organizatorzy Anna i Roman Piszkiewiczowie zarezerwowali na kempingu domki kempingowe 4-osobowe każdy z pełnym wyposażeniem (kuchnia + WC). Kemping położony jest nad zaporą Roskosz niedaleko miejscowości Nachod. Od strony Polski jest to blisko Otmuchowa. Tereny wokół są idealne do rowerowej turystyki, a w promieniu ok. 40 km znajduje się dużo ciekawych miejsc do zwiedzania.

Koszt domku (niezależnie od ilości osób) wynosi 900 koron czeskich za noc. Zgłoszenia wraz z przedpłatą (1000 kc) przyjmuje Roman Piszkiewicz do 20.02.2016r. Dojazd na miejsce we własnym zakresie - odległość ok. 200 km od Cieszyna.

13.08
20.08
Centralny Zlot Kolarski Krasnobród

Najświeższe informacje o zlocie można znaleźć na zlotowej stronie.

19.08
21.08
III Tour de Sternik – żeglarski rajd rowerowy

W dniach od 19 do 21 sierpnia 2016 roku Klub Żeglarski Sternik, działający przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie organizuje III Tour de STERNIK – żeglarski rajd rowerowy. Rajd odbędzie się wokół jeziora Porajskiego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Zapisy: u Krzysztofa Kasztury – Tel: 508-063-207, e-mail: kaszturak@gmail.com

Zakwaterowanie: w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Siedlcu w pokojach 10 osobowych

 • Adres: ul Szkolna 8, Siedlec, Janów (śląskie)
 • Strona www: http://www.siedlec-ssm.noclegiw.pl
 • Współrzędne GPS: 50.69722 N 19.36375 E.
 • W nawigację proszę wpisać „ul. Szkolna 8, Siedlec”.

Koszty:

 • Członek Klubu Żeglarskiego Sternik oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia – 55,00 zł/os
 • Pozostali – 65,00 zł/os.

Informacje ogólne

 • Wyżywienie na terenie Schroniska i w trakcie wycieczek we własnym zakresie.
 • Proszę przygotować sprawny rower, odzież na ciepłe, chłodne i deszczowe dni oraz sztywny kask rowerowy.

Harmonogram rajdu

 • Piątek 19 sierpnia – wyjazd z Cieszyna godz. 600, przyjazd uczestników do Siedlców, wycieczka rowerowa, zakwaterowanie po południu, wieczorem ognisko.
 • Sobota 20 sierpnia – Objazd jeziora Poraj, ognisko i konkurs wiedzy dla dzieci i młodzieży o jeziorze Porajskim i jego atrakcjach turystycznych, rowerze oraz żeglarstwie.
 • Niedziela 21 sierpnia – wycieczka rowerowa, wykwaterowanie, wyjazd.
28.08Dożynki w Gorzyczkach
Imprezę anulowano

Prowadzący: B. Fukała, M. Balcarek

Opis02.09
03.09
Kolarski Zlot Jubileuszowy „śladami Ondraszka”

Komitet organizacyjny

 • Zarząd Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK „Ondraszek” z Cieszyna
 • komandor: Zbigniew Pawlik tel. 783-499-837
 • skarbnik: Barbara Toman tel. 507-759-225
 • trasy: klubowi przodownicy turystyki kolarskiej

Cel

Uczczenie 50-tej rocznicy powstania TKK „Ondraszek” w Cieszynie, promocja walorów krajoznawczych dawnego Księstwa Cieszyńskiego, przybliżenie sylwetki patrona klubu i odwiedziny miejsc z nim związanych, wzmacnianie więzi koleżeńskich między turystami, poznanie dyskretnego uroku pogranicza oraz zabytków Cieszyna, Czeskiego Cieszyna i Frydku-Mistku.

Uczestnictwo

Prawo startu mają uczestnicy dysponujący sprawnym i wyposażonym zgodnie z przepisami rowerem - w tym obowiązujących w Czechach, zgłaszając swój udział u organizatora. Przepisy dotyczące wyposażenia rowerów są umieszczone z zakładce „przepisy” na naszej stronie.

Baza Zlotu Schronisko PTSM ul. Błogocka 24 w Cieszynie

Program zlotu

 • dnia 02.09.2016 (piątek)
  • przyjmowanie uczestników i zakwaterowanie (od godz 1200),
  • rowerowe lub piesze zwiedzanie miasta Cieszyna i Czeskiego Cieszyna,
  • wieczorne ognisko z kiełbaskami, wspominkami, turystyczną muzyką i śpiewem (tańce niewykluczone).
 • dnia 03.09.2016 (sobota)
  • wyjazd na trasy rowerowe:
   Trasa Skryby
   • wyjazd: godz. 900, Cieszyn, Rynek
   • trasa: Czeski Cieszyn, Komorni Lhotka, Ras’kovice, Janovice, Dobra, max 50 km
   • Powrót pociągiem, cena biletu ok. 35 KC koron za osobę + 30 KC za rower
   Trasa Rechtora
   • wyjazd: godz. 900, Cieszyn, Rynek
   • trasas: Czeski Cieszyn, Pod Dzwonek, Górny Żuków, Wielopole, Gnojnik, Ligotka Kameralna, Vysni Lhoty, Janovice, Baska, Frydek-Mistek, Swiadnov, Sedliste, Dobra, Vojkovice, Toszanowice, Trzanowice, Cieszyn ok. 80 km
   Trasa Paparazziego
   • wyjazd: Cieszyn Rynek, godzina 845
   • trasa: Czeski Cieszyn, Trzanowice, Toszonowice Górne, Dobra (Kościół), Mistek (Bazylika, Rynek, Zamek, restauracja Ondrasz, Rynek, Pomnik 8 Pułku), Ostrawica (restauracja Golf), Janowice (restauracja), Ligotka Górna, Ligotka Kameralna, Gnojnik, Ropica, Czeski Cieszyn, Cieszyn - w sumie około 80 km
   Trasa Ziołowego
   • trasa: pod górkę na Łysą Górę (najwyższą górę w Beskidach Śląsko-Moraskich) aby wszystko ogarnąć jednym spojrzeniem. Ondraszek był nazywany Panem Łysej Góry.
  • Zakończenie zlotu i powrót do miejsc zamieszkania lub indywidualna kontynuacja pobytu.

  Koszty uczestnictwa i zgłoszenia

  • Udział w zlocie 20 zł,.
  • Nocleg
   • PTSM pokój wieloosobowy (12, 8, 6 osób) – koszt odpowiednio między 18 a 15 zł
   • PTSM pokój 2 osobowy - 24 zł
   • PTSM pokój 4 osobowy - 20 zł
   • PTSM pokój 3 osobowy z własną łazienką - 31 zł.

   Pokój 8-osobowy również ma własną łazienkę, natomiast dla pozostałych pomieszczeń łazienka jest wspólna. Zniżki PTSM obowiązują za wyjątkiem pokoju 3-osobowego.

  • Dodatkowo płatna pościel – 7 zł ( opcjonalnie).
  • Noclegi prosimy zamówić indywidualnie tel. (033) 8-521-629 lub tel. kom. 783-298-399..
  • Ciepły posiłek można zjeść w niedrogiej restauracji GOLF przy ścieżce rowerowej na wałach w Mistku.
  • Zgłoszenia na karcie uczestnictwa, którą należy przesłać na adres PTTK Oddział „Beskid Śląski” w Cieszynie ul. Głęboka 56. Telefon (033) 8-521-186, adres e-mail pttkcieszyn@poczta.fm z równoczesną wpłatą (wpisowe + nocleg) na konto bankowe Oddziału PTTK:
   Bank Śląski Cieszyn 23 1050 1083 1000 0001 0075 8127
   z dopiskiem Jubileuszowy Zlot Ondraszka”.
  • Ze względu na konieczność rezerwacji noclegów zgłoszenia (z wpłatą) będą przyjmowane wyłącznie do dnia 22.08.2016 lub wyczerpania miejsc noclegowych (łącznie 56 miejsc jest dostępnych).
  • W przypadku rezygnacji z udziału lub nie przybycia na zlot nie zwracamy wpłaconej kwoty.
  • Klubowiczów, którzy nie korzystają z noclegu, zapraszamy 02.09.2016 (piątek) do restauracji "Kaskada" na Banotówce o godzinie 1000. Wpisowe (koszt grilla) wynosi 7 zł, płatne na miejscu, lecz udział należy zgłosić Rozstrzapkowi telefonicznie (666-026-320).

  Świadczenia

  • Pamiątkowa chusta tunelowa (buff) z okolicznościowym nadrukiem,
  • materiały krajoznawcze,
  • grupowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem,
  • pilotowanie tras rowerowych,
  • odcisk pieczątki okolicznościowej,
  • kiełbaski z dodatkami do samodzielnego przygotowania na ognisku,
  • wyżywienie we własnym zakresie, możliwe wykorzystanie dobrze wyposażonej kuchni PTSM.
  • dodatkowo: możliwość nabycia pamiątkowego proporczyka jubileuszowego w cenie 15 zł.

  Uwagi organizacyjne

  • Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
  • Ubezpieczenie we własnym zakresie (członkowie PTTK są objęci ubezpieczeniem organizacyjnym, w tym również po stronie Czeskiej).
  • Uczestnictwo dzieci jest dozwolone wyłącznie pod opieką osób dorosłych i na ich wyłączną odpowiedzialność (obowiązkowe posiadanie kasku rowerowego, a powyżej 18-lat jest bardzo wskazane).
  • Zgłoszenie udziału jest równoznaczne z zobowiązaniem do przestrzegania niniejszego regulaminu.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez osoby trzecie w trakcie trwania imprezy.
  • Zlot odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
  • Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora.

  Załączniki

  Taka okazja już się nie powtórzy Tóż przyjedźcie ku nóm!

Opis09.09
11.09
Z „Apanaczi” w Pieninach

Prowadzący: Basia Toman

Noclegi zaplanowano w schronisku PTTK Trzy Korony - zniżki PTTK są uwzględniane. W programie:

 • dojazd autokarem ze zwiedzaniem Czerwonego Klasztoru (SK),
 • wyjście na Trzy Korony,
 • w dniu następnym opcjonalnie:
  • spływ Dunajcem,
  • wyjscie w okoliczne góry (indywidualnie).

Zapisy z wpłatą zaliczki 50 zł u B. Toman..

Opis09.09
10.09
Rajd jubileuszowy z okazji 60-lecia działalności Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK im. H. Gintera
Opis18.09„Gliniana koniczynka” na Dzień „Ziołowego”

Prowadzący: Andrzej Nowak

Prowadzący A. Nowak - Ziołowy informuje, że miejscem docelowym jest Pracownia ceramiki artystycznej i użytkowej "Gliniana Koniczynka" w Kończycach Małych. Artystka pani Beata Tokarzewska pokaże nam technologię wytwarzania różnych produktów z ceramiki takich jak talerze, patery, misy oraz lampiony, kominki zapachowe i dzwoneczki. Zwiedzimy również miejscową bardzo ciekawą Izbę Regionalną.

Długość trasy z Cieszyna to ok. 17 km. Trasa wiedzie przez Pogwizdów i Kaczyce. Powrót przewiduje się indywidualny. Startujemy z cieszyńskiego rynku o godz. 900.

Opis24.09X Jubileuszowy Rajd do ujścia Olzy im. Władysława Janika

Zbiórka na stacji kolejowej w Dolnej Lutyni odbędzie się dnia 24 września o godz. 1015 - czekamy na pociąg z Cieszyna. Z Dolnej Lutyni przez Wierzniowice do Łazisk, gdzie zwiedzimy drewniany kościółek z XVI wieku - jedyny z niewielu tego typu zabytków w Polsce. Potem przez Gorzyczki i Uchylsko pojedziemy do ujścia Olzy. Następnie przejedziemy przez wsie Olza, Odra aż do Rogowa. W Rogowie zaplanowano zakończenie z posiłkiem w Parku Leśnym "U Kaczyny". W parku można będzie zobaczyć mini zoo i powozownię. Zakończenie przewidujemy na ok. 1430.

Powrót planujemy przez Czyżowice, Gorzyce, Wierzniowice do Dolnej Lutyni. Cała trasa liczy ok. 40 km.. Z Dolnej Lutyni pociągi do Cieszyna odjeżdżają o: 1546; 1647; 1747; oraz o 1847.

Wpisowe 15 zł lub 100 KC - koszt posiłku, do wyboru pierogi lub gulasz.
Pozdrawiam,
Gienek Klapuch, mój telefon to 605 256 010

Z Czeskiego Cieszyna pociąg wyjeżdża o godz. 937. Dla chętnych do przewozu pociągiem zbiórka przed dworcem o godz. 900.

Opis01.10Dzień „Rozstrzapka” - Szlakiem Ernesta Lipki

Prowadzący: Maryla Biłko-Holisz

Start: 900 spotkanie na rynku w Cieszynie.

Trasa: długości około 50 km: Cieszyn, Česky Téšin, Chotébuz – trasa rowerowa nr 6100 i 6097 do Albrechtic, Haviřova. Postój nad zbiornikiem wodnym Térlicko (Hostinec u Zatoce). Następnie trasą nr 56, niebieskim szlakiem spacerowym do Sobéšovic, gdzie jest zaplanowany posiłek. Później przejedziemy koło zbiornika wodnego Żermanice. W końcu trasą nr 6090 przez Koňakov, a następnie trasą nr 46 i 10 przyjedziemy do Cieszyna.

Prowadzi: Roztrzapek – tel: 666-026-320

Opis09.10„Piknik w Kadłubku” czyli Dzień „Maratończyka”

Prowadzący: Andrzej Warpechowski

Spotykamy się o godz. 1030 w Ochabach Wielkich przy stadionie. Aby tam dojechać z drogi dojazdowej z Dębowca należy jechac do skrzyżowania z Wiślanką w Ochabach Kamieńcu i dalej prosto przez most na Wiśle. Należy zabrać kiełbaski bo jest przewidziane grillowanie. Kadłubek leży nad zaporą Goczałkowicką.

Opis16.10„Ośka” i „Bystry” zaprasza na Zakończenie sezonu
Śladem cieszyńskich kamieniołomów i inne niespodzianki

Prowadzący: Jadwiga iJarek Rezmer

Chętnych zapraszamy na zbiórkę 16.10.2016 o godz. 1000 na cieszyńskim rynku. Zapisy wraz z wpisowym w wysokości 7 PLN (ciepły posiłek) na mecie wycieczki. Wyjazd na trasę planowany jest o godz. 1015.

Przejazd drogami asfaltowymi, kolejno ulicami: 3-go Maja, J. Łyska, Aleja Piastowska, Łączna, Frysztacka, Motokrosowa, Kręta, G. Langera, Rudowska, Akacjowa, Brzezówka, Pogwizdów. Długość trasy to ok. 25 km. Przyjazd na metę w Pogwizdowie – Folwark Klimosz - około godziny 1400. Powrót indywidualny.

Na mecie zebranie danych do konkursu "Długodystansowiec 2016" oraz złożenie książeczek KOT w konkursie "50/50". Odbędzie się też głosowanie na "Najciekawszą wycieczkę jubileuszowego sezonu".

04.11
02.12
"50 lat z Ondraszkiem na rowerze" - wystawa

Wystawa będzie czynna od 04.11.2016 do 02.12.2016 w sali Piwnica Muzeum Sląska Cieszyńskiego przy ul. Regera do godziny 1800 dzięki specjalnym dyżurom Ondraszków. Wernisaż wystawy jest przewidziany na 04.11.2016 o godz. 1430.

Częścią tej wystawy będą prace konkursu fotograficznego "Jubileusz Ondraszka w obiektywie" i będzie można tam głosować na najciekawsze prace zgodnie z regulaminem. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się z kolei przed wejściem na Salę Widowiskową Domu Narodowego dnia 05.11.2016 na godzinę przed rozpoczęciem spotkania jubileuszowego i tutaj również będzie można głosować od godz. 1400 do 1450.

Opis05.11Wielka Gala Jubileuszowa „Ondraszka”,
wystawa w Domu Narodowym w Cieszynie

Program Gali można pobrać w formacie pdf.

Opis18.12Wigilijka z „Ondraszkiem”

Prowadzący: Basia Toman „Apanaczi”

Wigilijka odbędzie się 18.12.2016 od godz. 1600 w sali restauracji Leśna Pasja (dawny hotel Fundacja) ul. Moniuszki 4. Wpisowe wynosi 23zł.